Objevte nové možnosti pomocí bloku na cvičení jógy!

S nejrůznějšími pomůckami na jógu, díky kterým je tato aktivita ihned o něco příjemnější a v mnohých případech i jednodušší, jsme vás již seznámili. Ani dnešní článek nebude vybočovat z řady a pomocí jeho obsahu vám představíme blok na jógu – jednu z nejlevnějších pomůcek, které si na cvičení jógy můžete pořídit. Pravou zůstává, že pomůckám zkrátka musíte přijít na chuť, jinak si je pořídíte zcela zbytečně a jen vám zaplní prázdné místo v skříni, kde si na ně po čase ani nevzpomenete. Konkrétně blok na jógu je nedocenitelným pomocníkem při ásanách prováděných vsedě, kdy vám pomůže hlídat si správné držení páteře.

Bloky na jógu vyrobené z korku

O korku je známo, že je to přírodní materiál, na který snad ani neexistuje žádná alergie. Bloky vyrobené právě z korku jsou oblíbené především pro svou lehkost, díky které se snadno přenáší. Zároveň jsou příjemné, nikde vás netlačí, a proto si je jistě zamilujete. První blok, o kterém vám dnes napíšeme, má klasický tvar a je navržený speciálně na praktikování již zmiňovaných pozic vsedě. Oproti cihličkám, o kterých jsme vám psali dříve, jsou vyšší a širší. Dalším typem, který je třeba zmínit, je speciálně tvarovaný korkový blok na jógu, jehož tvarování bylo uzpůsobeno tomu, aby se dal použít i jako podložka pod hlavu. Znáte-li polohu psa s hlavou dole, pak právě v této pozici najde speciálně tvarovaný blok nejlepší uplatnění.

Je libo zvolit blok z tvrdé pěny?

Pokud vás výše zmiňované korkové bloky příliš nenadchly a raději byste svou sbírku pomůcek na jógu rozšířili barevně pustějším modelem, neváhejte, a pořiďte si pěnový blok. Obecně má sice stejné vlastnosti jako ten korkový, liší se akorát estetickým provedením, které ale u spousty z vás stále hraje významnou roli. Tyto bloky jsou tvarově stálé, pohodlné a překvapivě lehké. My si vám dovolíme doporučit blok na jógu vyrobený z EVA pěny. Vyznačuje se příjemnou cenou a zdravotní nezávadností, což jistě oceníte. Oproti korku se ale pyšní tím, že jen můžete nabarvit, díky čemuž s ním na hodinách jógy můžete dělat parádu – potěší především ženy. Ani použití těchto dvou typů bloků se neliší, tudíž jde opravdu jde o vzhled.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *