Boty na jógu – musíte je používat?

Co se bot na cvičení jógy týče, spousta lidí ani neví, že vůbec nějaké existují. Většina z vás zastává názor, že jedna z nejlepších věcí na józe je skutečnost, jakou volnost zažívají vaše nohy. O důvod navíc, proč se o nějaké boty v podstatě nikdo nezajímá, nikdo je nevyhledává a nikdo se nepídí po tom, jaké boty jsou na jógu vhodné a jaké naopak ne. Možná právě proto, že je spousta z vás ke cvičení ani nepotřebuje, se nabízí otázka: Jsou boty na jógu vůbec potřeba? A tomu se v dnešním článku pokusíme přijít na kloub – přidáte se?

Jedna paní povídala…

Možná jste při objevování nových informací o józe narazili na článek, kde jedna slečna doslova vychvalovala boty na jógu. Byla z nich přímo nadšená a prostřednictvím svého článku se snažila ostatní příznivce této aktivity přesvědčit o tom, že jóga není úplná, necvičíte-li ji v botách. Ony botičky měly svým nositelům zajistit především dvě věci: ochranu před nebezpečím nehygienické podložky a podlahy ve studiu a poskytnutí větší stability a podpory, zvláště v konkrétních pozicích. I v tuto chvíli se vám možná do hlavy vkrádá myšlenka, zda je skutečně tak nutně potřebujete. Chcete odpověď? Pak pokračujte ve čtení!

Mýtus zbořen!

Hned zkraje se společně podíváme na onu nehygienickou hrozbu, která na vás číhá na podlaze jógového studia či podložek, které si zde můžete zapůjčit, nemáte-li vlastní. A teď ruku na srdce: už jste si někdy po návštěvě studia, kam jste se vydali na hodiny oblíbené jógy, donesli nějakou vyrážku, plíseň či něco podobně nepříjemného? Pokud ne, pak vidíte, že to s tou hygienou asi nebude tak žhavé, jak se vám ona slečna snažila napovídat. Většina lidí má svou vlastní podložku, tudíž i v tomto směru žádné nebezpečí nehrozí. Další věc se týkala větší stability. Je pravdou, že jóga se již celou řadu století cvičí bez bot a zatím si nikdo nestěžoval na nestabilní nohy. I z tohoto faktu vyplývá, že boty asi nebudou tak potřeba. A jestli se vám nohy potí, a proto jste byť jen na chvilku o obutí zauvažovali, dejte raději přednost ponožkám na jógu či kvalitní jutové podložce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *