Jak si vybrat bolster na jógu?

Bolster na jógu představuje tu úplně největší pomůcku, kterou si na cvičení jógy můžete pořídit. Řeč je samozřejmě o jeho rozměrech, neboť pokud dospějete k názoru, že si přeci jen bolster pořídíte, pravděpodobně vám nebude dělat společnost na hodinách jógy. Proč? Jednoduše proto, že se vám pro své proporce nevejde do tašky, navíc nosit ho kupříkladu pod paží rozhodně není efektivní a málokdo by se k tomuto kroku uchýlil. I přesto má pořízení bolsteru své kladné stránky, proto hledáte-li šikovného pomocníka především na domácní cvičení jógy, netřeba dlouho váhat!

Jaký bolster si vybrat?

Zajímá vás, pro který typ bolsteru se rozhodnout? Ve skutečnosti existují dva druhy bolsterů, mezi kterými si můžete vybrat. Věřte, že si bohatě vystačíte s jedním kouskem. Pořizovat si jich více je zbytečné. Mezi oblíbenější tvar patří jednoznačně válec, ke kterému se i my osobně přikláníme. Vybrat si můžete válcový bolster v příjemných rozměrech a ještě příjemnějším materiálu, nejvyhledávanější je samozřejmě 100% bavlna, se kterou nikdy nešlápnete vedle. Výhodou je, že potah v případě potřeby jednoduše vložíte do pračky a vyperete, což jistě oceníte po pár měsících používání. Vzhledem k tomu, že si při mnoha cvicích na bolster budete nuceni položit obličej, je jistě vítanou skutečností, že se dá vyprat. Co se vnitřku bolsteru týče, je vyplněn vlákny ze stromu Kapok, což znamená, že se jedná o přírodní materiál.

 Druhý typ bolsteru je kvádr. V podstatě si jej můžete pořídit ve stejných rozměrech i váze, jako předchozí typ, a proto vám poslouží stejně tak dobře jako válcový bolster. Ptáte-li se, jaký tvar bolsteru si tedy vybrat, nelze vám jednoznačně odpovědět. Někomu může přijít pohodlnější první typ, někdo dá naopak přednost druhému. Obecně vám oba poslouží dobře a věrně, tudíž výběr záleží jen a jen na vás!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *