Podložka na jógu a karimatka, aneb jak vznikl pojem jógamatka?

Zaslechnete-li na hodině jógy či kdekoli jinde pojem jógamatka, věřte, že se nejedná o označení nějaké matky pro jógu, nýbrž o složeninu dvou významů – podložky na jógu a karimatky. Jak jsme vám již psali v jednom z našich článků, hodně lidí nazývá klasickou podložku na jógu jako karimatku, neboť vzhledově i materiálem jsou si mnohdy hodně podobné. Vzhled je ale to jediné, co mají společného a pokud jste četli náš článek, jistě si pamatujete, že donést si na hodinu jógy použitou karimatku rozhodně není to pravé ořechové. A o čem bude dnešní článek? Dnes se zaměříme na skutečnost, že do jógamatky nemusíte nutně investovat hotový balík peněz, protože se dají sehnat šikovné podložky za přátelskou cenu, jež vám budou plně vyhovovat.

Jógamatka za přátelskou cenu

Pokud si to po finanční stránce nemůžete nebo zkrátka nechcete dovolit, nikde není psáno, že si musíte kupovat drahou podložku, jež vás přijde na nekřesťanské peníze. S klidným srdcem můžete zvolit i levnější variantu. Uvědomte si, že pro své vlastní dobro musíte hledat mezi produkty, jež jsou vyrobené z přírodního či bio materiálu. Podložka by v žádném případě neměla obsahovat škodlivé látky a za žádnou cenu si nekupujte výrobky, které jsou až podezřele tenké. Zvláště v případě, kdy s jógou teprve začínáte, by vám tenká podložka celkový dojem z jógy jen zkazila.

Na jaké podložky se spolehnout?

Mezi vhodné kandidáty se řadí podložka vyrobená z PVC, která vás již na první pohled zaujme pestrou nabídkou barevných odstínů, mezi kterými je radost vybírat. Na výběr máte z celkem osmi krásných barev, což je jedině bod k dobru a možná se díky vhodně zvolené barvě budete těšit na každou hodinu jógy. Její předností je fakt, že se dá pohodlně hodit do pračky a vyprat, do karet jí hraje i příjemná tloušťka – 4 mm – což je dostačující i pro začátečníky. Dalším horkým kandidátem, který nezruinuje vaší peněženku, je o milimetr tenčí snadno přenosná podložka, pro kterou by se měli rozhodnout především ti, kteří na jógu chodí kupříkladu cestou z práce a nemohou si tak dovolit tahat s sebou do práce velký vak. Tato podložka prošla ekologickým testem, a proto si zaslouží vaší plnou důvěru. Je vyrobena ze směsi PVC, bavlny a PES za použití neškodných potravinářských barviv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *