Meditační polštář využijete při józe i meditaci

Není žádným tajemstvím, že jóga a meditace k sobě mají velice blízko. Kdo se józe věnuje, jistě moc dobře ví, že na každé úplné lekci se začíná úvodní krátkou meditací a zároveň se i končí kratším přibližně desetiminutovým meditačním cvičením. Mnozí z vás tyto chvilky považují za odměnu, kdy si po necelé hodince nekompromisního protahování a napínání vašeho těla dopřejete chviličku klidu, kterou si zaručeně zasloužíte. Meditovat můžete vleže, což je pro mnohé z vás ta více oblíbená varianta, stejně tak si můžete odpočinout i v tureckém sedu. V takovém případě zaručeně oceníte meditační polštář, který vám přinese ještě více pohodlí, komfortu a vytouženého odpočinku. V dnešním článku vám poradíme, který si vybrat!

Ten, anebo ten, aneb který je vaším favoritem?

Hned zkraje třeba zmínit kousek řadící se k Zafu meditačním polštářům. Ty se pyšní dlouhou tradicí a neměnným tvarem. Jeho postranní švy jsou speciálně upravené, díky čemuž si neustále drží svůj tvar. Polštář Zafu je vyplněn vlákny ze stromu kapoka, tudíž se jedná o přírodní a neškodný materiál. Pro svou výšku je vhodný spíše pro začátečníky, kteří se při sezení v tureckém sedu mohou pro svou netrénovanost cítit nepříjemně, a právě tento polštářek dokáže tuto neplechu napravit.

Další polštářek, který je ze všech jmenovaných nejmenší a nejlehčí, je Rondo. I tento typ meditačního polštáře je vyplněn kapokovými vlákny, obal je vyrobený z 100% bavlny a pro vaše potěšení se dá jednoduše sejmout a v případě potřeby vyprat. Využijete jej pro všechny druhy meditace vsedě. Na rozdíl od výše zmiňovaného meditačního polštáře je Rondo o něco nižší, ale i přesto vám dopomůže k ničím nerušené meditaci. I pro jeho skladnost jej doma jistě oceníte.

Do třetice všeho dobrého vám představíme velký meditační polštář Luna, který se dokáže ideální přizpůsobit lidskému tělu. Je moc pohodlný, na omak příjemný a i on je vyplněn tzv. rostlinným peřím, aneb vlákny stromu kapoka. Obal je i v tomto případě vyrobený z bavlny a dá se pohodlně prát.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *