Na jógu s celou rodinou? Jistě, proč ne!

Na józe je kromě celé řady dalších pozitivních věcí velice pěkná především jedna věc a to, že neomezuje věkem ani pohlavím. Na rozdíl od jiných sportů, které jsou určené výhradně ženám, či naopak výhradně mužům, se józe může věnovat prakticky kdokoli, kdo se v ní rozhodně nalézt radost i potěšení. Není proto od věci zapojit do této aktivity celou rodinu a udělat si z toho příjemný rodinný zvyk. Samozřejmě nikdo nepředpokládá, že se vám podaří přemluvit – mnohdy i přinutit – k józe úplně všechny členy rodiny, úspěchem bude, přemluvíte-li alespoň jednoho. I tak to stojí za pokus, a kdo ví – možná budete úspěšní!

Podložka pro malé i velké

Při snaze najít stejně nadšeného milovníka jógy možná zabodujete právě u těch nejmenších.  Děti jsou mnohdy otevřené každé špatnosti, a proto zkuste právě u nich. Nenajdete-li ve vašem okolí vhodné či alespoň nějaké dětské kurzy, zacvičte si s dětmi doma. Ať tak či onak, základem je vždy kvalitní podložka a u dětí to platí dvojnásob. Při výběru vhodné společnice pro dítě pamatujte především na zdravotní nezávadnost. Dalším důležitým kritériem je i malá velikost a nízká váha. Zatímco u podložek pro děti se nesetkáte s pestrým výběrem, u podložek určeným pro dospělé je to hned o něco veselejší. My si vám dovolíme doporučit příjemnou podložku, která se pyšní jednou stranou vyrobenou z gumy, díky čemuž vám na podlaze nebude cestovat, a druhou stranou z mikrovlákna, které se vyznačuje výbornou savostí. Bodem k dobru je jistě i fakt, že je velice snadno skladovatelná, takže si jí můžete přibalit s sebou na cesty.

Co pořídit babičce?

Podaří-li se vám přemluvit ke společným hodinám jógy staršího člena rodiny – například babičku – měli byste mu pořídit opravdu kvalitní a především měkkou podložku, se kterou cvičit bude radost, nikoli jen chvilky plné bolesti. Ideální volbou je podložka vyrobená z ekologických materiálů, jež se pyšní extrémní lehkostí a dostatečnou tloušťkou – 5 mm – což z ní dělá věrnou společnici především těch, co se trápí pro bolest v kolenou. I cena vás zaručeně potěší a to zvláště v případě, kdy nebudete mít jistotu, že dotyčný u jógy skutečně vydrží. Pokud ne, nebudete aspoň litovat vysoké částky, kterou jste za podložku utratili.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *