Podložky na jógu pro náročné

Řekne-li se jóga, není řeč jen o jednom druhu cvičení, neboť tento pojem v sobě skrývá hned několik možností, kterým se můžete věnovat. Zkušení vědí, nezkušení se jistě rádi přiučí – jóga není jen jóga, ale existuje i power jóga, bikram jóga, hot jóga a další. Každý druh v sobě skrývá něco jiného, něco jinak náročného, něco jinak nového. Zároveň s tím je ale třeba myslet na nejdůležitější část pro cvičení jógy – podložku – neboť pro každý druh jógy se hodí jiná podložka. Nikde není psáno, že si nutně musíte pořizovat všechny, bohatě stačí, vyberete-li si takovou, jež vám bude od A po Z plně vyhovovat.

Vyplatí se být náročný?

Člověk by pro sebe měl chtít jen to nejlepší, a co se jógy týče, platí to dvojnásob. Má-li se jóga stát nejen vaším koníčkem, ale i životním naplněním, neměli byste hledět jen na skromnost, jež je možná vaší nejsilnější vlastností, ale čas od času ji zkrátka hodit za hlavu a skutečně si dopřát. Hned zkraje si vám dovolíme doporučit vzhledově přitažlivou podložku o tloušťce 5 mm, která je vyrobená z přírodní gumy a poskytne vám dostatečný komfort. Na jedné straně je zdrsněná, což z ní dělá ideální společnici především na bikram jógu, při které se i zkušený pořádně zapotí. Díky ní se během cvičení nebudete muset soustředit na neustále se rozjíždějící končetiny a pořádně si vychutnáte jógu se vším všudy. Dalším horkým kandidátem je i harmony podložka, jež se stane vítanou společnicí především pro ty, jež se s oblibou věnují józe pod širým nebem. Za zmínku stojí především její odolnost. Tato podložka je vhodná zvláště pro cvičení hatha, power či aštanga jógy.

Když srdce milovníka přírody nadšeně zaplesá…

Považujete se za zarytého milovníka přírody a klid na duši vám nepřinese pouhý fakt, že je vaše podložka vyrobená z ekologického materiálu? Pak i pro vás máme výborný tip! Chcete-li pro sebe něco ještě více přírodního, sáhněte s klidným srdcem po korkové podložce, jejíž součástí je i praktická šňůrka pro pohodlné zavázání. Vzhledem k tomu, že právě tato součást drtivé většině podložek chybí, je to jedině bod k dobru. Podložka se pyšní tloušťkou 4 mm i příjemnou lehkostí, neboť váží pouhé jedno kilo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *