Podivné podložky na jógu, aneb i na tomhle se dá cvičit!

Podložka na jógu představuje věrnou kamarádku každého jogína či jogínky, jež se rozhodli udělat z tohoto příjemného cvičení neodmyslitelnou součást jejich života. V podstatě záleží jen a jen na vás, jak onu podložku budete nazývat, nejdůležitější je, aby vám posloužila se vší parádou. Kdo se o jógu více zajímá, jistě moc dobře ví, jak vypadá klasická podložka i z čeho se vyrábí. Obsahem dnešního článku však budou neobvyklé podložky, se kterými můžete s klidným srdcem vyrazit na hodinu jógy, budete-li na to mít dostatek zkušeností. Chcete si rozšířit své obzory? Pak si rozhodně nenechte ujít dnešní článek!

Podivné podložky pod lupou

Do skupiny podivných podložek bezesporu patří i relaxační podložka, která se dá využít nejen ke cvičení jógy, ale i k příjemné relaxaci. Již samotný název vypovídá, že se hodí spíše pro klidnější kurzy jógy, do kterých se řadí kupříkladu Hatha jóga. Vzít si ji na oblíbenou power jógu by nebyl nejlepší nápad, neboť zkušení jistě moc dobře vědí, s jakou rychlostí se tu střídají ásány. Přesto má však relaxační podložka něco o sebe. Do karet jí hraje především fakt, že se dá využívat jak na relaxaci, tak i na jógu, což určitě oceníte, věnujete-li se rádi oběma. Jako další podivnou podložku je třeba zmínit kobereček, který vám na první pohled připomene spíše plážovou podložku. Jeho spodní část je pogumovaná, díky čemuž vám při cvičení nebude zběsile ujíždět po podlaze. Mezi jeho další přednosti patří lehkost i snadná skladovatelnost, což je jedině bod k dobru. Zajímá-li vás, pro koho je takový kobereček vhodný, pak věřte, že by se mu co nejširším obloukem měli vyhýbat především začátečníci. Abyste koberec ke cvičení jógy mohli používat, je třeba zesílit tělo, jinak vám při každém cviku ujedou jak ruce, tak i nohy.

Oblíbené jutové podložky v XL vydání

Jutové podložky patří k nejoblíbenějším. Možná se ptáte, proč je zmiňujeme právě v článku věnovaném podivným podložkám. Řeč není ani tak o klasické jutové podložce, jako spíše o podložce o velikosti XL. S takovými se jen tak běžně nesetkáte, neměříte-li zrovna dva metry. Jutové podložky této velikosti jsou vhodné pro opravdu vysoké jogíny a jogínky, kteří ocení, že se při každém cviku nemusí po podložce posouvat, protože jim zrovna nevyšel krok.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *