Vychytávky, se kterými bude jóga ještě o něco příjemnější

Jóga je sama o sobě velice příjemnou záležitostí, ve které našla zalíbení většina z vás. I přesto ale nejsou na škodu určité pomůcky, které jí mohou ještě více zpříjemnit, v mnohých případech i usnadnit. Trápí-li vás otázka, zda se nejedná o zbytečnou investici, kterou použijete maximálně jednou, možná dvakrát, a pak ji jen odložíte do skříně, kde si na ní po čase ani nevzdychnete, pokusíme se vám prostřednictvím dnešního článku přesvědčit o opaku. Možná pro vás dnešní zvolené téma bude užitečným doporučení, možná naopak pobídkou pořídit si alespoň jednu pomůcku, díky které se do jógy ještě více zamilujete.

Cihlička vyrobená z tvrdé pěny

O cihličkách z tvrdé pěny jste již určitě slyšeli, možná jste se s nimi setkali na některé z hodin jógy, kterou jste navštívili. Využívají se jakožto podpěry u mnoha pozic. Jinak řečeno si díky takové cihličce velice snadno podložíte ruce či nohy – dle vašeho uvážení. Zajímá vás, zda má používání těchto cihliček vůbec nějaké výhody, či zda se jedná jen o chvilkový požitek? Rádi vám na tuto otázku odpovíme: pomocí cihliček se můžete pokusit i o těžší pozice a to za předpokladu, že u nich nebudete trpět. Jistě více, že jsou nejrůznější pozice, přičemž u některých se cítíte uvolněně a u jiných naopak tiše trpíte. Pokud jste se s cihličkami ještě nesetkali, dovolíme si vás odkázat na toto video, kterým se můžete inspirovat v případě, že se rozhodnete cihličku si pořídit.

Pomůcka známá jako bolster

Bolsteru mnoho z vás přezdívá bavlněný zázrak a toto označení má bezesporu právem. Je plněný vlákny se stromu Kapok a slouží k usnadnění především dechových cvičení. Výborně vám poslouží i pro chvilky ničím nerušené meditace, kdy se pohodlně usadíte a lépe tak otevřete hrudník. Vzhledem k menší stabilitě se nedá používat jako výše zmiňované cihličky, ale i přesto má něco do sebe. Pohráváte si s myšlenkou, které z těchto dvou pomůcek dát přednost? My si vám dovolíme doporučit právě bolster, který vás zaručeně nadchne pro svou všestrannost i šikovnost, díky které i obyčejné potažmo i nejobyčejnější pozice vyzdvihne na mnohem zajímavější úroveň. Chcete-li inspiraci, hledejte ji v tomto videu, možná pro vás bude rozhodujícím faktorem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *